Kuchnie nowoczesne

kuchnia nowoczesna 182

Kuchnie nowoczesne to meble i wyposażenie. Wygodne szafki, wytrzymałe blaty i cała aranżacja efektownie powinna prezentować się dla oka.

Dziś kuchnia przestała być miejscem wyłącznie do przygotowania posiłków, odgrodzonym od reszty domu. Zwłaszcza ostatnio modne i praktyczne jest połączenie otwartej kuchni i salonu. Sprzyja to rodzinnym spotkaniom przy stole. Pasjonaci kuchni urządzają nawet spotkania towarzyskie przy wspólnym gotowaniu, co bardzo zacieśnia więzi i jest przyczynkiem do świetnej zabawy.

Kolorystyka kuchni wcale nie musi być taka sama jak salonu. Istotne, aby całość tworzyła zgraną wizualnie przestrzeń sprzyjającą dobremu samopoczuciu.

Przy aranżacji nowoczesnej kuchni istotna jest funkcjonalność. Szafki, sprzęt agd i miejsca przygotowania posiłków muszą spełniać wymogi komfortu użytkowania. Ergonomia to obok estetyki podstawowa sprawa, spędzamy przecież w kuchni sporo czasu. Warto zatem przemyśleć nasze oczekiwania i potrzeby zanim zaczniemy kuchnię projektować.

Podstawowe pytania na początek to: 

  • komu ma służyć kuchnia: singlowi, wielodzietnej rodzinie a może dwojgu starszych ludzi, którzy będą spędzać czas ze znajomymi, 
  • jak chcemy, aby wyglądały nasze meble kuchenne: nowoczesne, stylowe, angielskie,
  • jak pojemne powinny być szafki i szuflady, 
  • czy kuchnia służyć ma też jako jadalnia, a co z wyspą? (Czasem umieszczanie wyspy na siłę może okazać się złym pomysłem).

Zachęcamy do osobistego kontaktu z nami. W ten sposób pomożemy zaplanować kuchnię nie tylko nowoczesną ale i spełniającą Państwa wymogi: funkcjonalną, estetyczną i oczywiście łatwą w utrzymaniu czystości. 

Chodzi przecież o to, aby kuchnia była nie tylko miejscem pracy – niech przebywanie w niej daje przyjemność.